Середа, 22.01.2025, 03:22
Вітаю Вас, Гість

Протокол вибору підручників для 5-го класу на 2018-2019 н.р.  завантажити

Інформація про вчителів завантажити 

                                                           НАКАЗ 

                                                            

від  28 грудня  2015  року                                                                                                                                                                                                                                                  № 164

Про підсумки перевірки дотримання вчителями

початкових класів вимог щодо обсягу і характеру

домашніх завдань в 1-4-х  класах у 2015/2016

навчальному  році

 

        Згідно з пунктом 7.4. розділу VІІ «Організація контрольно – аналітичної діяльності» річного плану роботи школи, з метою перевірки роботи вчителів 1- 4-х класів щодо  забезпечення сприятливих умов для розвитку і саморозвитку кожного учня, закріплення, поглиблення й розширення набутих учнями на уроках знань, формування у дітей уміння працювати самостійно, розвитку їх пізнавальних і творчих здібностей, збереження здоров’я учнів, високого рівня функціонального стану їхнього організму протягом дня, дотримання вимог листа Міністерства освіти і науки України від 28.01.2014 року «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів», визначення змісту, характеру і обсягу домашніх завдань, виявлення стану, рівня їх дозування; технологій задавання домашнього завдання вчителями початкових класів, дотримання ними певних вимог до організації цієї роботи, у грудні 2015 року адміністрацією школи перевірявся обсяг і характер домашніх завдань для учнів початкових класів.

         У ході контролю було вивчено класні журнали, плани -  конспекти уроків вчителів початкових класів, учнівські зошити, щоденники; проведено співбесіди з учителями, здійснено анкетування учнів.

         Перевіркою встановлено, що вчителі початкових класів: Баклажкова Г.В., Ковальова Р.В., Перевєрзєва О.О., Сириця О.Г. ознайомлені з вимогами листа Міністерства освіти і науки України від 28.01.2014 року «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів», при підготовці до уроків продумують форми і методи задавання домашнього завдання, приділяють увагу організації виконання  самостійно домашньої роботи учнями.

        Аналіз способу задавання домашнього завдання дає підстави зробити висновки: переважно усіма вчителями початкових класів домашні завдання задаються до дзвінка з інструктажем щодо його виконання. Домашні завдання записується на дошці до початку роботи й пропонується учням записати в щоденники. Обсяг і складність домашніх завдань відповідає рівню навченості  та можливостям учнів.

       У планах – конспектах вчителів 1 – 4-х класів визначається місце перевірки виконання учнями домашніх завдань, але, як правило, це фронтальні форми роботи чи то перевірено вчителем. Інші форми навчальної праці учнів молодших класів при перевірці домашнього завдання (індивідуальні, із само- та взаємоперевіркою, творчого характеру) застосовуються частково.

      Аналіз планів – конспектів уроків свідчать, що вчителі початкових класів систематично здійснюють перевірку домашньої роботи. Етап перевірки та оголошення домашнього завдання, форма його перевірки прописані в поурочних планах. Зазначено випадки, коли в поурочних планах педагогів не завжди визначається місце подачі домашнього завдання, але, в основному, прослідковується тільки констатація факту запису домашнього завдання.  

      Співставивши записи домашніх завдань у журналах, конспектах уроків вчителів початкових класів, щоденниках учнів, можна зробити висновки, що відповідні записи в зазначених шкільних документах співпадають.

       Перевірка робочих зошитів з української мови та математики показала, що письмові домашні завдання виконують 92% учнів, 8% учнів можуть не виконати домашнє завдання з різних причин: зайнятість батьків і неможливість отримання від них допомоги; через хворобу; через небажання виконувати самостійно; через те, що не записано завдання у щоденнику.

       Обсяг домашніх завдань не перевищує 1/3 того, що виконано на уроці, що відповідає вимогам до обсягу домашніх завдань.

       Під час перевірки щоденників з’ясувалось, що 95% учнів 2 – 4-х класів систематично записують домашнє завдання.

       Анкетування на визначення обсягу та характеру домашніх завдань для учнів   початкових класів було охоплено 43 учня. Аналіз анкет учнів засвідчив, що витрати часу на виконання домашніх завдань в середньому відповідають оптимальному рівню. За нормою витрачають час 50% учнів, менше норми – 16%, а 34% школярів витрачають часу на виконання домашніх завдань більше від норми. Найважче виконувати завдання для 60% опитаних з англійської мови, для 31% з математики, 7% - з української мови та 2% - із природознавства. 17% учнів розпочинають виконання домашніх робіт без бажання, але із почуттям обов’язку, 70% - з великим бажанням, 13% - без інтересу і бажання. Такі результати свідчать про необхідність індивідуалізації домашньої самостійної роботи учнів. 50% виконують домашні завдання самостійно, 50% - за допомогою дорослих, переважно батьків. Отже, учням під силу самостійно виконувати домашні завдання.

        8% школярів отримують індивідуальні домашні завдання, 28% такі завдання отримує лише інколи, а переважна більшість 64% - ніколи. Причому 84% опитаних зазначають, що учитель завжди пояснює, як треба виконувати домашні завдання, 13% - інколи, 2% - ніколи. Під час виконання домашніх завдань 60% учнів втомлюється, а 40% - не втомлюються.

          Вищезазначені показники свідчать про недостатню роботи з обдарованими учнями, а також учнями, що потребують  індивідуального підходу. Лише на 30% від видів домашніх завдань вчителі організовують самостійну домашню роботу учнів за допомогою групових, індивідуальних, творчих завдань.

          Як правило, вчителі початкових класів – Баклажкова Г.В., Ковальова Р.В., Сириця О.Г., Перевєрзєва О.О. систематично на кожному уроці здійснюють перевірку  домашньої роботи, контролюють записи учнями в щоденниках домашнього завдання.

          Виходячи з вищесказаного, з метою забезпечення сприятливих умов для розвитку і саморозвитку кожного учня, закріплення, поглиблення й розширення набутих учнями на уроках знань, формування у дітей уміння працювати самостійно, розвитку їх пізнавальних і творчих здібностей, збереження здоров’я учнів, високого  рівня функціонального стану їхнього організму протягом дня

 

НАКАЗУЮ:

 

       1. Керівнику шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів Сириці О.Г.:

        1.1. Окреслити комплекс заходів, спрямованих на регулювання та корекцію обсягу, характеру, змісту домашніх завдань.

                                                                                                       Січень 2016 року

       1.2. Включити питання змісту, характеру, обсягу домашніх завдань до плану роботи методичного об’єднання.

                                                                                                    Січень 2016 року

      

       2. Учителям початкових класів – Баклажковій Г.В., Ковальовій Р.В., Сириці О.Г., Перевєрзєвій О.О., вчителю англійської мови Гайдаковій Л.В., Сириці О.О.:

       2.1.Підвищувати ефективність уроку задля зменшення обсягу домашнього завдання.

                                                                                                     Постійно

        2.2.Дотримуватись у визначенні форм, характеру, змісту, обсягу домашніх завдань існуючих вимог, враховувати специфіку навчального предмета, пізнавальні можливості окремих учнів, їх головні риси та вподобання.

                                                                                                     Постійно

       2.3.Використовувати різні форми домашнього завдання: усні і письмові, індивідуальні, що заохочують курс на здоров’язбереження; стимулюють школяра до навчання, пізнання, розвивають індивідуальні здібності та інтереси дитини; групові й парні, орієнтовані на дослідницьку, пошукову, аналітичну роботу, співпрацю, співдружність; репродуктивного, конструктивно – варіативного та творчого характеру; диференційоване залежно від підготовки учнів, їх індивідуальних особливостей сприйняття, пам’яті, мислення, урізноманітнюючи при цьому зміст домашніх робіт і їх характер.

                                                                                                      Постійно

         2.4. Враховувати згідно з Державними санітарними правилами і нормами під час визначення обсягів домашніх завдань темп і ритм роботи учнів, навантаження їх навчальною роботою цього й наступного днів, стану їх здоров’я.

                                                                                                       Постійно

         2.5. Контролювати записи домашніх  завдань наприкінці кожного уроку в щоденниках, а на наступному перевіряти виконання учнями завдань усного та письмового  характеру.

                                                                                                       Постійно

        2.6.Здійснювати диференційований підхід при задаванні домашнього завдання, ретельно  продумувати  кожну форму та вид домашнього завдання; озброювати учнів раціональними способами  та прийомами його виконання.

                                                                                                       Постійно

 

        3. Заступнику директора з навчально – виховної роботи Бунчук Т.І. тримати під контролем  дотримання вчителями початкових класів та вчителів – предметників, які викладають в 1 – 4-х класах,  вимог листа Міністерства освіти і науки України від 28.01.2014 року «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів».

                                                                                                       Постійно

 

        4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально – виховної роботи Бунчук Т.І.    

     

 

 

 

 

 

Директор НВК                                                                               Л.В. Єремєєва

 

                                                         НАКАЗ                                                            

 

від 14 січня 2016 року                     с. Чкалове                                                № 10                                                                                                                                                     

 

Про порядок та організацію  харчування

учнів 1-11 класів у ІІ семестрі  2015/2016

навчального  року

 

       На виконання рішення сесії Приазовської районної ради Запорізької області від  25.12.2015 року №17 «Про встановлення вартості одноразового безоплатного харчування учнів та вихованців загальноосвітніх навчальних закладів району», рішення сесії Приазовської районної ради Запорізької області від 13.01.2016 № 01 «Про затвердження районної  Програми  організації харчування учнів 1-4 класів, вихованців навчально-виховних комплексів та дітей пільгових категорій на 2016 рік», наказу відділу освіти Приазовської райдержадміністрації від 13.01.2016 №04 «Про організацію харчування учнів 1 -4-х класів, вихованців навчально – виховних комплексів та дітей пільгових категорій на 2016 рік», з метою забезпечення якісного харчування дітей пільгових категорій

 

НАКАЗУЮ:

 

       1. Організувати харчування учнів 1-11 класів у ІІ семестрі 2016 навчального  року.

 

       2. Призначити відповідальною за організацію харчування в школі директора Єремєєву Л.В.

 

       3. Встановити з 18 січня 2016 року вартість безоплатного одноразового харчування учнів 1-4-х  класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до чинного законодавства України, в загальноосвітніх навчальних закладах з розрахунку12,00 грн. в день на одного учня.

 

 4. Забезпечити  безоплатне  харчування всіх учнів 1-4-х класів до 01 квітня 2016 року. /Додаток 1/

 

 5. З 01.04. 2016 року встановити плату за харчування учнів 1-4 класів (крім дітей пільгових категорій)  за рахунок районного бюджету у розмірі 60%, за рахунок батьків – 40% від загальної вартості.

 

 6.Забезпечити безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування  та учнів 1-11 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" до 01 червня 2016 року:

  • Курганову Олександру (10 клас),
  • Муратова Євгена (4 клас),
  • Рискаленко Вікторію (3 клас),
  • Єремєєву Марію (8 клас),
  •  Єремєєва Назара (1 клас).

 

7.Забезпечити безкоштовним харчуванням дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" до 01 червня 2016 року:

1. Олександрову Катерину Юріївну – ученицю 3-го класу

2. Кошеля Артура Вікторовича – учня 4-го класу

3. Кошеля Владислава Вікторовича – учня 3-го класу

4. Кошеля Данила Вікторовича – учня 3-го класу

5. Добровольську Альону – ученицю 4-го класу

6. Черних Крістіну – ученицю 4-го класу

7. Добровольську Марію – ученицю 11-го класу

8. Черниха  Олександра – учня 6-го класу  

9. Черниха Сергія – учня 10-го класу

10.Гайдакову Ганну  – ученицю 7-го класу

11.ГайдаковуСвітлану  – ученицю 10-го класу

12.Порохню Станіслава – учня 9-го класу

13.Гайдакова Дмитра – учня 3-го класу.

 

       8. Кухарю Кислих Т.Г.:

       8.1 організувати харчування учнів і вихованців навчально-виховного комплексу у ІІ семестрі 2015/2016 навчального року й забезпечити дотримання норм харчування згідно з додатками 4,6, 7, 8 до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.04 № 1591 «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»;

       8.2 продовжити забезпечення за рахунок коштів, передбачених кошторисом видатків для закладів освіти району, відповідно до наказу відділу освіти «Про організацію харчування учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району»:

  • безкоштовними обідами з розрахунку  12 грн. 00 к. у день на одну дитину – учнів 1-11 класів із числа  дітей, позбавлених батьківського піклування:  Курганову Олександру (10 клас), Муратова Євгена (4 клас), Рискаленко Вікторію (3 клас), Єремєєву Марію (8 клас), Єремєєва Назара (1 клас);
  • гарячим харчуванням за рахунок коштів, передбачених кошторисом видатків для закладів освіти, з розрахунку  12 грн. 00 к. у день на одну дитину – усіх учнів 1-4 класів;
  • гарячим харчуванням за рахунок коштів, передбачених кошторисом видатків для закладів освіти, з розрахунку  12 грн. 00 к. у день на одну дитину – наступних учнів з малозабезпечених сімей:

1.  Добровольську Марію , ученицю 11 класу - з 18.01 по 31.01.2016 року.

2. Черниха Олександра, учня 6 класу – з 18.01 по 29.02.2016 року.

3. Черниха Сергія, учня 10 класу - з 18.01 по 29.02.2016 року.

4. Гайдакову Ганну, ученицю 7 класу -  з 18.01 по 31.03.2016 року.

5. Порохню Станіслава, учня 9 класу – з 18.01 по 30.04.2016 року.

6. Гайдакову Світлану, ученицю 10 класу – з 18.01 по 31.03.2016 року;

8.3  харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій здійснювати

 за  Єдиним перспективним меню;

8.4  не допускати присутності учнів у виробничому приміщенні їдальні.

Не дозволяти залучати школярів до робіт, пов’язаних із приготуванням і роздачею їжі, прибиранням приміщення;

8.5 не залучати до приготування, порціювання й роздачі кулінарних

виробів, проведення санітарної обробки й дезинфекції обладнання, посуду й інвентаря персонал, у посадові обов’язки якого не входять указані види діяльності;

     8.6 забезпечити в їдальні  умови для дотримання правил особистої гігієни;

     8.7 не допускати порушень вимог нормативно - розпорядчих документів щодо прийому й зберігання продуктів харчування, приготування та реалізації готових страв;

     8.8 забезпечити подання звітів з харчування дітей пільгових категорій до бухгалтерії відділу освіти у термін до 5 числа кожного місяця.

 

      9. Продовжити роботу комісії громадського  контролю за організацією та якістю харчування дітей  у складі:

Голова комісії: Єремєєва Л.В., директора;

Члени комісії :

Шепелева С.В.,  заступник директор з ВР

Рудь С.М. , медична сестра

Берсеньова Г.І. -     член  профспілкового комітету

Вакарь          Г. І. -  член батьківського комітету

Нехороша    А.А.    -  член батьківського комітету

Баклажкова  Г.В.    -  член батьківської ради.

 

      10.Членам комісії до 18.01.2016 року надати директорові навчально-виховного комплексу пропозиції до річного плану щодо посилення контролю за організацією та якістю харчування.

 

      11.Затвердити графік харчування дітей 1-11 класів на ІІ семестр /Додаток 2/

 

      12.Затвердити графік  чергування педагогічних працівників  в шкільній їдальні на ІІ семестр. /Додаток 3/  

  

      13.Заступнику директора з навчально-виховної роботи Бунчук Т.І.,  відповідальній з організації роботи з безпеки життя та охорони праці, заступнику директора з виховної роботи Шепелевій С.В.:

      13.1 забезпечити безумовне дотримання в навчально-виховному комплексі Порядку організації харчування дітей;

      13.2 забезпечити неухильне дотримання нормативно-правових документів щодо організації харчування;

      13.3  провести з робітником харчоблоку – Кислих Т.Г.  та підсобним робітником Васильєвою О.М. інструктажі згідно інструкцій щодо забезпечення  належного санітарно-гігієнічного стану в приміщеннях харчоблоку й залі для обідів;

      13.4 забезпечити безумовне виконання вимог Закону України «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування в навчальних та оздоровчих закладах» і затвердженої цим наказом Інструкції;

      13.5 посилити вимогливість до працівників харчоблоку школи і дошкільного відділення  з дотримання вимог діючого законодавства під час прийому й зберігання продуктів, приготування й реалізації готових страв, якості і миття посуду;

       13.6  систематично контролювати надання безкоштовних гарячих обідів учням на підставі заяв батьків /осіб, що їх замінюють/ і довідок органу     соціального забезпечення за місцем проживання або довідок про одержання соціальної  допомоги малозабезпеченим сім’ям із місця роботи батьків;

      13.7 здійснювати постійний контроль за додержанням дітьми правил особистої гігієни та вживанням гарячих страв; за санітарно-гігієнічним станом обідньої зали, харчоблоку; за дотриманням режиму й графіків харчування дітей; за чергуванням педагогічних працівників і дітей в обідній залі;

      13.8 забезпечити харчування школярів під час перебування в навчальному закладі відповідно до фізіологічного обгрунтованого режиму дня;

      13.9 інформувати батьків про організацію харчування дітей у закладі, періодично організовувати обговорення на батьківських зборах питань, пов’язаних з харчуванням;

      13.10 здійснювати постійний контроль за дотриманням вимог нормативних документів щодо прийому й зберігання продуктів харчування, приготування й реалізації готових страв;

      13.11 разом з медичною сестрою Рудь С.М. організувати роботу з виховання культури здорового харчування, етики прийому їжі, профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань.

 

      14. Відповідальність за дотримання санітарно – гігієнічних норм із метою профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань учнів покласти на  директора Єремєєву Л.В., заступника директора з виховної роботи Шепелеву С.В., кухаря Кислих Т.Г., та шкільну медсестру Рудь С.М.

 

      15. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор НВК                                                                            Л. В. Єремєєва